Бетонні вироби складної форми, спецбетон

Нами розроблені технології виготовлення бетонних деталей складної геометричної форми, в тому числі із спеціальних композиційних бетонних сумішей (див. Фотогалерею №1 ), а саме:

1. Виготовлення балансувальних грузів (противаг) для автоматичних пральних машин (АПН).

Мал.1 Противаги для АПН виробництва
"Епсілон ЛТД"

Надійна експлуатація пральних машин неможлива без динамічного балансування рухомих частин. Виготовлення балансувальних грузів-противаг з металу є невиправдано дорогим. Тому противаги виготовляються зі спеціального композиційного бетону на основі важких наповнювачів з регульованою питомою вагою ( 2,6 - 3,2 г/cм3). При потребі здійснюється додаткове армування противаг. На базі МНВЦ "Епсілон ЛТД" виготовлялись противаги для автоматичних пральних машин "Івіта" (верхня і нижня) та "Rolsen" (передня і задня).

2. Виготовлення коверів. Бетонний ковер з відкидною кришкою призначений для захисту від механічних пошкоджень приводів підземних поліетиленових кранів, виводів контрольно-вимірювальних пунктів (КВП), конденсатозбірників, гідрозатворів та арматури систем газопостачання. Використовується для заміни аналогічних чавунних коверів, які є предметом крадіжок збирачів металобрухту. Відкидна бетонна кришка має виїмку для її підняття і механізм для відводу її в сторону. На кришці сформований напис "ГАЗ".

В боковій внутрішній стінці ковера заформовується металевий центруючий відвід для можливості кріплення виводів контрольно-вимірювальних приладів.

Ковери та кришки виготовляються з бетону марки 200 з морозостійкістю не менше 200.

      Геометричні розміри ковера: 
- висота270+5 мм;
- діаметр основи270+10 мм;
- посадочний діаметр під кришку150+5 мм;
- посадочна висота під кришку20 ± 2 мм;
- умовний прохід130+5 мм;
- прохідний отвір під подовжувач115+2 мм;
- висота фланця основи115+2 мм;
- мінімальна товщина стінки18 мм.

Армування коверів здійснюється при допомозі трьох металевих кілець: одне в зоні посадочного гнізда люка, друге по опорній поверхні люка, третє по середині січення фланця основи. Кришка армується зварною конструкцією: кільце, діаметр якого складає 2?3 від діаметру кришки, та два діаметральні перпендикулярні стержні, один з яких має виступ в центральній частині, який виходить на поверхню деталі і призначений для виймання кришки з люка.

Мінімальне осьове навантаження, яке виріб витримує без втрати цілісності, дорівнює 5тс.

3. Виготовлення залізобетонних кришок люків, призначених для закривання колодязів електрозв'язку, водопровідних, каналізаційних і газових мереж, розміщених в пішохідних та паркових зонах, замість аналогічних легких чавунних та стальних кришок. Кришки виготовлені з високоміцного залізобетону, здатного працювати в атмосферних умовах на протязі тривалого часу.

Кришки люків армовані цільнозварною конструкцією:
    – по периметру - циліндричне кільце із стальної полоси товщиною 4-5 мм;
    – по несучій площині: вісім (шість) радіальних ребер з арматури-періоду діаметром 8-10мм та одне (два) внутрішні кільця з круглої арматури діаметром 6-8 мм.

По бажанню замовника кришка може бути виготовлена з отворами та з вмонтованими додатковими конструктивними елементами для центрування, замикання, ущільнення, тощо.

Ми пропонуємо:
    – освоєння випуску залізобетонних виробів складної форми зі спеціальних бетонних сумішей, в т. ч. деталей машинобудівного профілю;
    – розроблення і виготовлення оснастки та впровадження технологій виготовлення вказаних залізобетонних виробів в замовника;
    – розроблення на замовлення композиційних бетонних сумішей спеціального призначення з регульованими фізико-механічними характеристиками.